Facylitacja

Co to jest


Facylitacja jest to zarządzanie procesem pracy grupy, składającej się z osób o zróżnicowanych interesach, kompetencjach, przekonaniach, miejscu w hierarchii, która ma wypracować, stworzyć wspólne dobro, zrealizować wspólny cel. Więcej o samej facylitacji dowiesz się TUTAJ.


Po co się to robi


Pomoc Facylitatora pozwala firmie stworzyć wartościowe rozwiązanie, oparte o współpracę osób i działów, w sytuacji braku wcześniejszych satysfakcjonujących doświadczeń w tym zakresie.

Zakres działań


Zakres zadań Facylitatora jest ściśle związany z celami kierownictwa i potrzebami grupy. Najczęściej obejmuje:
  • ✔ przygotowanie i prowadzenie spotkań grupy, tworzącej rozwiązanie,
  • ✔ opracowanie tworzonych rozwiązań i treści,
  • ✔ kontrolę realizowanych ustaleń w ramach pracy grupowej.Kiedy jest potrzebna


✔ Facylitacja jest wskazana, gdy firma ma do zbudowania nowe rozwiązanie, ważne dla pozycji, przyszłości firmy i wymagające współpracy osób o odmiennych interesach, przekonaniach.

✔ Facylitator jest szczególnie pomocny przy tworzeniu nowej strategii np. strategii sprzedaży i marketingu, budowaniu nowej organizacji pracy, optymalizacji procesów w organizacji.

Warunki realizacji


Facylitacja jest realizowana po wstępnej analizie sytuacji w firmie, dziale oraz określeniu przez klienta oczekiwanych rezultatów, w oparciu o zaakceptowany plan działania, po podpisaniu umowy na realizację tej usługi. Koszt zależy od zakresu facylitacji.

Co zrobić, by skorzystać


Jeśli jesteś zainteresowany facylitacją w swojej firmie lub potrzebujesz więcej informacji, to proszę o kontakt w dogodnej dla Ciebie formie (mail, telefon lub chat) Zapytaj